Výlety

Pustina leží v oblasti, která není příliš navštěvována turisty. Krajina je tu malebná a v okolí je mnoho zajímavých míst. Většina návštěvníků si prohlédne Vysoké Mýto a Litomyšl, na hrad Košumberk už zavítá jen málokdo, přestože se jedná o zříceninu gotického hradu z doby kolem roku 1300 s renezanční zámeckou budovou z let 1600-1623. I Nedošín už známe jenom z Jiráskova díla. Je to část Litomyšle zmiňovaná už ve dvanáctém století. V nedalekém Nedošínském háji je rezervace lužního lesa s mnoha hájními bylinami. Také nedávno restaurovaný rokokový zámek Nové Hrady jistě stojí za shlédnutí, stejně jako obec Luže s krásným barokním poutním kostelem na Chlumku z let 1690-1696.

Nedaleko Nových Hradů jsou Toulovcovy a městské maštale. Jsou to velmi zajímavé pískovcové útvary, které se schovávají v údolí.

Nedaleko je obec Vraclav, která leží na dřívější Trstenické stezce. Na hradišti zde 28.10.1108 vyvraždil kníže Svatopluk Vršovce.

Cyklistům se nabízí cyklostezka číslo 4227, která prochází Pustinou. Trasa cyklostezky, spojující Vinary s Novými hrady prochází obcemi Domoradice, Svařeň, Pustina, Libecina a Leština.

Pokud byste chtěli zvolit nějakou příjemnou trasu na odpolední cyklistický výlet z Vysokého Mýta přes Pustinu, např. do Nových Hradů a přes Růžový palouček zpět, můžete si jeho možnou trasu prohlédnout právě tady - cyklovýlet

A úplně na závěr zde máte dalších několik okruhů se začátkem i koncem přímo na Pustině. A nebojte se, všechny jsou vedeny tak, aby cestou vždycky byla nějaká hospoda :-) - vylet1, vylet2, vylet3

O webu.
Vytvořeno pro rozlišení 800x600 pomocí HTML 4.01 a CSS level 2.
Připomínky ke stránkám prosím směřujte na adresu ivan.vovk@seznam.cz.